Witamy na stronie Zespołu Szkół w Skrzyszowie
Erasmus+ i jego plusy PDF Print E-mail
Written by Daria Zdrojewska   
Thursday, 26 May 2016 11:32
There are no translations available.

plakat 16

            Przez ostatni rok w naszej szkole był realizowany projekt "Zrozumienie dziecięcych serc i umysłów – zaburzenia emocjonalne uczniów a problemy w uczeniu się". W ramach projektu cztery nauczycielki z naszego gimnazjum wyjechały na pięciodniowe szkolenie do Rzymu, podczas którego nabyły wiedzę między innymi na temat skutecznych form pomocy uczniom znajdującym się w trudnych sytuacjach edukacyjnych, znajdujących się pod wpływem silnego stresu i odczuwających negatywne skutki jego oddziaływania. Akcja mobilności kadry szkolnej, w której braliśmy udział w ramach Erasmus+, to również wizyty w rzymskich szkołach i szeroka wymiana doświadczeń z tamtejszymi nauczycielami. Uczestniczki tego projektu z naszej szkoły po powrocie podzieliły się swoją wiedzą z gronem pedagogicznym na zorganizowanym specjalnie w tym celu spotkaniu. Najważniejszym przekazem, jakie wynieśliśmy z realizacji projektu Erasmus+, jest przekonanie, że szkolenie w obcym kraju to nie tylko zdobywanie wiedzy, wspólne pomysły i dyskusje, ale również wsparcie i rady udzielane przez tamtejszych specjalistów oraz nauczycieli. W naszej szkole Erasmus+ realizowany był po raz pierwszy, pozyskaliśmy więc wiedzę na temat jego funkcjonowania, sposobów realizacji i korzyści, które przekładają się na codzienną pracę w szkole

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Last Updated on Thursday, 26 May 2016 11:34
 
Wycieczka na spektakl teatralno – taneczny PDF Print E-mail
Written by Daria Zdrojewska   
Thursday, 26 May 2016 11:27
There are no translations available.

wyjazdWCK 16

            23 maja nasi uczniowie mieli możliwość zobaczenia spektaklu "Sieć", który wystawiony został w Wodzisławskim Centrum Kultury. Było to przedstawienie teatralno – taneczne, pokazujące jak bardzo zaszkodzić może zbyt częste korzystanie z Internetu, prowadzące często do uzależnienia i zachowań graniczących z szaleństwem. Dla nas dodatkową atrakcją był fakt, że mogliśmy podziwiać taniec i grę Wiktorii Czaplak, uczennicy pierwszej klasy gimnazjum, która występowała w spektaklu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Last Updated on Thursday, 26 May 2016 11:32
 
Podziękowania PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 23 May 2016 22:45
There are no translations available.

Podziękowanie dla Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju

PODZIĘKOWANIE

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Last Updated on Monday, 23 May 2016 22:47
 
Wizyta w Remizie Strażackiej PDF Print E-mail
Written by Aneta Witek   
Tuesday, 24 May 2016 17:01
There are no translations available.

zuchystraz 16

Z okazji Dnia Strażaka oraz w ramach zdobywania sprawności STRAŻAK zuchy z 1GZ "Mieszkańcy Lasu" wybrały się na wycieczkę do Remizy Strażackiej w Skrzyszowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ich pracą i zachowaniem bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak ważny jest numer telefonu 998 i w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną oraz do jakich zdarzeń wyjeżdżają strażacy na wezwanie. Największe zainteresowanie wśród zuchów wzbudził wóz strażacki, każdy z bliska mógł podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Mogli ubrać i kask strażacki, który  okazał się nie być lekkim. Na koniec dzieci przekazały strażakom podziękowanie i upamiętniliśmy to spotkanie wspólnym zdjęciem.
Dziękujemy strażakom OSP Skrzyszów: p. Leonowi Dobrowolskiemu i p. Mariuszowi Mężykowi za możliwość zorganizowania tego spotkania. Czuj!

Galeria

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Last Updated on Tuesday, 24 May 2016 17:21
 
OBIADY PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Monday, 23 May 2016 22:42
There are no translations available.

obiad 15

Odpłatność za obiady za miesiąc czerwiec 2016 r. będzie pobierana w dniach 30– 31.05.2016 r. u intendentki w godz. 9.00 - 12.00.  16 dni x 4,50 = 72,00. Jeżeli płatności będą nieuregulowane, obiady zostaną odmówione.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Last Updated on Monday, 23 May 2016 22:44
 
 

 

godlo

bip logo pomn1 grad


Dzisiaj jest: Niedziela
29 Maja 2016
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria
Magdalena, Teodor, Teodozja


Sześciolatek w szkole

6latekwszkole03

6latek w szkole6latekwszkoleankieta

 

 

URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

  • Bezpieczny internet
  • Centralna Komisja Egzaminacyjna
  • Szkoła bez przemocy
  • Rzecznik Praw Dziecka
  • Ośrodek Rozwoju Edukacji
  • Sześciolatek w szkole

Termomodernizacja

PULPIT02